Apostilė ir dokumentų legalizavimas 

Kas yra apostilė?

Apostilė tai pažyma (dokumento legalizavimas), kuria oficialiai tvirtinamas parašo tikrumas, tvirtinamas ant dokumentų esančių antspaudų bei pasirašiusio asmens pareigų tikrumas.

Vertimų biurasTarptautinių vertimų biuras” esantis Vilniuje teikia dokumentų legalizavimo paslaugą.  Mes konsultuojame klientus ir kompetentingai atsakome į visus  klausimus.

Pateikti dokumentus mums gali pats pilietis ar kitas asmuo (jo atstovas), įgaliojimo nereikia.

Dokumentus apostilizavimui Jus galite pristatyti į mūsų biurą Vilniuje, Kareivių g. 19-196, arba atsiųsti paštu, arba per siuntų tarnybas. Dėl papildomos informacijos visada galite kreiptis telefonu + 370 698 04759 arba + 370 652 47400, arba el. paštu info@vertimu-biuras.lt

Jei Jums reikia legalizuoti užsienyje išduotus dokumentus, jie turi būti legalizuojami tik juos išdavusioje šalyje arba tos šalies ambasadoje.

Apostilės įkainiai

Apostilizavimo paslaugos kaina yra 10 € + PVM (jei asmuo pats atsiimtų dokumentą mūsų biure) +15 € mokestis už kiekvieną apostilę.

Jei dokumentus reikės siųsti paštu Lietuvoje, apostilizavimo paslaugos kaina yra 13 € + PVM +15 € mokestis už kiekvieną apostilę.

Jei dokumentus reikės siųsti į užsienį, apostilizavimo paslaugos kaina yra 18 € + PVM +15 € mokestis už kiekvieną apostilę.

Dokumento patvirtinimo ar legalizavimo pažyma (Apostille) reikalinga tam, kad vienoje valstybėje išduoti oficialūs dokumentai galiotų kitoje valstybėje.

Apostile galima tvirtinti tiek originalą, tiek ir prieš tai notaro patvirtintą originalo kopiją.
Dokumentai su apostile galioja visose valstybėse, prisijungusiose prie 1961 m. spalio 5 d. Hagos konvencijos dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo.

Jei dokumentas bus naudojamas šalyse, kurios nėra prisijungusios prie 1961 metų Hagos konvencijos ir su šiomis šalimis Lietuva nėra pasirašiusi teisinės pagalbos sutarties, tuomet reikalingas dokumento legalizavimas.

Jei dokumentai bus naudojami šalyse, kurios yra prisijungusios prie 1961 metų Hagos konvencijos, reikalingas dokumentų tvirtinimas apostile.

Apostilė nepatvirtina dokumento turinio o tik patvirtina dokumento pasirašiusio asmens juridinę teisę ir įgaliojimus atlikti atitinkamus veiksmus.

Apostile patvirtintas dokumentas pripažįstamas visose šalyse, kurios yra prisijungusios prie konvencijos.

Norime atkreipti dėmesi, kad apostilizuoti galima tik viešosius dokumentus (diplomus, pasus, valst. išduotas pažymas, notarinius dokumentus ir t.t.)

Bendrovių ar privačiu asmenų išduotus dokumentus apostilizuoti negalima.

Jei vis dėlto reikia apostilizuoti bendrovės ar privataus asmens išduota dokumentą , iš pradžių pas notarą daroma dokumento kopija, o jau paskui patvirtinta kopija-apostilizuojama.

Apostilė išduodama dviem kalbomis – lietuvių ir anglų. Jei dokumentas su apostile verčiamas ne į anglų o į kitas užsienio kalbas, tuomet apostile yra verčiama į tą užsienio kalbą kurioje bus naudojamas tas dokumentas.

 Daugiau apie dokumentų legalizavimą:

http://keliauk.urm.lt/lt/gyvenantiems-uzsienyje/konsulines-funkcijos-lietuvos-pilieciams/dokumentu-legalizavimas-ir-tvirtinimas-pazyma-apostille

Mes greitai sutvarkome Jūsų dokumentus, o Jus taupote asmeninį laiką.

 

apostile