Vertimo tvirtinimas

Vertimo tvirtinimas – viena svarbiausių vertimų biuro teikiamų paslaugų. Mūsų biure Vilniuje vertimai tvirtinami vertimo biuro antspaudu arba notariškai, pagal nustatytus reikalavimus. Dokumentą tvirtinant notarui, vertimas įrišamas arba su originaliu dokumentu, arba su notaro patvirtinta originalo kopija – nuorašu. Tam, kad notaras galėtų padaryti dokumento nuorašą ar patvirtintų dokumentą, būtinas dokumento originalas, kuris pateikiamas notarui. Dokumento originalas turi būti teisingai įformintas: ant dokumento turi būti jį išdavusios įstaigos antspaudas, dokumentą išdavusio asmens parašas ir išdavimo data.

Norėdamas taupyti Jūsų laiką, mūsų vertimų biuras Vilniuje pasirūpins dokumentų legalizavimu.
Dokumento patvirtinimo ar legalizavimo pažyma (Apostilė) būtina, kad vienoje valstybėje išduoti oficialūs dokumentai galiotų kitoje valstybėje. Gavę Jūsų įgaliojimą, pateikiame dokumentą legalizuoti ir grąžiname jį jau su dokumento tvirtinimo pažyma (Apostilė).
Lietuvoje išduotus dokumentus patvirtinti apostile galite Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje (J. Tumo-Vaižganto g. 2, 105 kabinete, LT–01511 Vilnius). Pasiteirauti galima telefonu: +370 5 236 2613.
Dokumentai priimami darbo dienomis 9–12 val., atiduodami 13–17 val. Lankytojų priėmimo laikas: 9–12 val. Dokumentų negalima siųsti paštu.
Dokumentai legalizuojami ne vėliau kaip per 5 darbo dienas (laikas gali būti ilgesnis, jeigu reikia patikrinti dokumentų tikrumą).
Konsulinis mokestis už vieno dokumento legalizavimą ar patvirtinimą pažyma (Apostilė) – 10 EUR.
Apostilė (Apostille) – konsulinė pažyma, kuria oficialiai patvirtinamas parašo tikrumas, dokumentą pasirašiusiojo asmens pareigos ir, kai reikia, dokumente esančio antspaudo arba ženklo tapatumas, atitinkanti pridedamą prie 1961 m. spalio 5 d. Hagos konvencijos dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo esantį pavyzdį.
Apostilės dokumentas – tai patvirtinimo patvirtinimas. Apostile galima tvirtinti ir originalą, ir prieš tai notaro patvirtintą originalo kopiją. Užtikriname, kad dokumentai su apostile galioja visose valstybėse, prisijungusiose prie 1961 m. spalio 5 d. Hagos konvencijos dėl užsienio valstybėse išduotų dokumentų legalizavimo panaikinimo.

Legalizuojami ir tvirtinami pažyma (Apostilė) šie dokumentai:

  • išduodami valstybės ir savivaldybių jurisdikcijai priklausančių valstybės ir savivaldybių institucijų arba valstybės ir savivaldybių pareigūnų, įskaitant ir tuos dokumentus, kuriuos išduoda prokuroras, teismo pareigūnas arba teismo sprendimus vykdantis asmuo;
    · fizinių asmenų pasirašytų dokumentų oficialūs patvirtinimai: dokumentų registracijos arba jų buvimo tam tikrą dieną patvirtinimai; parašų oficialūs ir notariniai liudijimai;
    · administraciniai dokumentai;
    · notariniai aktai.

logo-e1432277672386